Teatr Konsekwentny

TEATR KONSEKWENTNY


Teatr Konsekwentny to jeden z najbardziej znanych I najstarszych w Polsce teatrów niezależnych. Założony w 1997 roku przez grupę przyjaciół, został szybko doceniony przez krytyków oraz  publiczność. Sztuki wystawiane przez aktorów Teatru Konsekwentnego cieszą się dużą  popularnością. Aktorzy sięgają głównie po teksty współczesne. Interesuje ich przede wszystkim problematyka współczesności.

Teatr Konsekwentny, swoimi ambitnymi I nierzadko kontrowersyjnymi projektami, wzbudza niekiedy skraje emocje. 
Prócz grona wiernych fanów, uznania krytyki I wielu pozytywnych recenzji w najbardziej wpływowych polskich tygodnikach, Teatr Konsekwentny zdobył także kilka prestiżowych nagród teatralnych (między innymi za sztukę „Kompleks Portnoya”).
Założycielem i liderem teatru, prowadzonego przez Aldonę Machnowską-Górę, jest Adam Sajnuk. 

Na deskach teatru podziwiać można Adama Sajnuka, Aleksandrę Popławską, Magdalenę Popławską, Monikę Rowińską, Jerzego Połońskiego, Krzysztofa Prałata, Tomasza Jachimka i wielu innych utalentowanych aktorów.

Siedziba teatru mieści się przy ulicy Boleść 2, jednak spektakle odbywają się również w innych miejscach  na terenie całej stolicy, między innymi w piwiarniach, klubokawiarniach, w Teatrze na Woli i w Teatrze Ochota.

Na scenie teatru wystawiono do tej pory, między innymi: 
„Kompleks Portnoya” - przedstawienie powstałe na bazie anglojęzycznej powieści Philipa Rotha o 
„Zbombardowani” autorstwa Sary Kane – kontrowersyjnej angielskiej dramatopisarki
„Zaliczenie. Lekcja” - przedstawienie cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród widzów Teatru Konsekwentnego
„Taśma” - według tekstu Stephena Belbera 

Teatr Konsekwentny nie ogranicza się tylko do wystawiania sztuk dla zwykłego widza. Aktorzy pomagają osobom niesłyszącym i niewidomym, biorąc udział w projekcie „Usłyszeć teatr”. Ułatwiają również zetknięcie się ze sztuką dzieciom i młodzieży, angażując się w cykl warsztatów „Akademiasz”. Członkowie zespołu Teatru Konsekwentnego czynnie promują sztukę - są członkami Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury w Warszawie, zespołu ekspertów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2008 roku wspólnie z innymi teatrami założyli  Porozumienie Teatrów Repertuarowych „Enter” czyli porozumienie stowarzyszeń tworzących teatry repertuarowe. Celem „Enteru” jest rozwinięcie życia kulturalnego w Warszawie i nie tylko. Teatr Konsekwentny bierze udział również w wydarzeniach muzycznych, a także w wieczorach poetyckich przyciągających zaskakująco dużą publiczność. 

Aby dowiedzieć się więcej o samym Teatrze Konsekwentnym i projektach, w które jest zaangażowany warto odwiedzić stronę internetową www.teatrkonsekwentny.pl lub profil na Facebook'u www.facebook.com/teatrkonsekwentny. 
Co więcej, bilety na spektakle można śmiało rezerwować droga internetową – szybko i wygodnie. Każdy widz ceniący wspaniałą grę aktorską, doskonale wybrane utwory sceniczne powinien choć raz zajrzeć do Teatru Konsekwentnego, aby potem do niego wracać.