Kino Muranów

KINO MURANÓW


Niedaleko Placu Bankowego mieści się kino, które niewątpliwie wyróżnia się na kinowej mapie Warszawy. Jest to kino Muranów prowadzone od 1994 roku przez firmę Gutek Film. Należy ono do sieci kin Europa-Cinemas oraz do Sieci Kin Studyjnych promujących filmy europejskie i studyjne. 

Oferuje ono widzom ciekawy, starannie dobrany repertuar jak również wydarzenia szczególne: pokazy, przeglądy, festiwale, np. 5 edycji Festiwalu Filmów Francuskich, Festiwal Filmów Latynoamerykańskich, pokazy filmów w ramach projektu Nowe Horyzonty Tournee czyli wyselekcjonowane filmy MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W tym roku odbywa się trzecia edycja tego projektu.
Kino posiada dwie nowoczesne sale kinowe na 238 miejsc każda. Nazwane są imionami dwóch wielkich aktorów: Zbyszko na cześć Zbigniewa Cybulskiego i Gerard na cześć Gerarda Philipe'a. 

Są one wyposażone w wygodne fotele, system dźwiękowy Dolby Digital, klimatyzację. Można więc oglądać dobre kino w dobrych warunkach.

 

DKF


Przy kinie prowadzi działalność Dyskusyjny Klub Filmowy DKF. Prezentowane jest tu ciekawe kino niezależne, nieznane czy mało znane filmy, ale dostrzeżone i nagrodzone na festiwalach oraz takie, których pierwsza publiczność i jury nie zauważyły. Po prostu filmy ambitne, nietuzinkowe. Zgodnie z konwencją DKF, przed każdym seansem odbywa się prelekcja zaproszonego gościa, a po obejrzeniu filmu – dyskusja. 

Cena biletu wstępu na projekcję Dyskusyjnego Klubu Filmowego wynosi 10zł.[dane z początku 2012]

 

PORANKI DLA DZIECI


Kino w swej działalności powróciło również do starej tradycji poranków dla dzieci. Przyjęły one formę poranków rodzinnych – dla dzieci i rodziców. Na godzinnych seansach pokazywane są polskie kreskówki (dzisiaj mało znane albo wręcz zapomniane). Dla rodziców są to sentymentalne powroty do czasów dzieciństwa, a dla ich dzieci poznawanie nowych bohaterów, świata barwnego, pełnego przygód i wolnego od bezmyślnej przemocy. Po obejrzeniu filmu dzieci i ich rodzice spotykają się na warsztatach artystycznych, na których pod opieką animatorów poprzez zabawę poznają różne dziedziny sztuki. 
Poranki odbywają się w soboty o godz. 11. Cena biletu – 11zł.

 

„Z DZIECKIEM W KINIE”


Kino Muranów proponuje też cykl filmowy „Z dzieckiem w kinie”. 

Wspólnie z fundacją MaMa zaprasza raz w miesiącu kinomanów-rodziców, którzy mogą się zjawić w kinie wraz ze swoimi pociechami (od niemowląt do 6-latka). Sala kinowa przystosowana jest do obecności tak małych dzieci: lekko zapalone światło, przyciszony dźwięk, dostępne przewijaki. Nieco starsze dzieci (do lat 6) w czasie trwania filmu bawią się w holu kina pod opieką animatorek. 

Cena biletu wynosi 15 zł dla osoby dorosłej, dzieci – za darmo.[dane z początku 2012]