Fabryka Trzciny

FABRYKA TRZCINY


Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny to pierwsze, prywatne centrum artystyczne. Założył je we wrześniu 2003 roku kompozytor Wojciech Trzciński. To właśnie nazwisku swego twórcy zawdzięcza Fabryka swoją nazwę.
 
Fabryka Trzciny znajduje się w starej fabryce, przy ulicy Otwockiej 14 na Szmulkach. Budynek ten jest jednym z najstarszych obiektów postindustrialnych na prawym brzegu Wisły. Niegdyś był on siedzibą wytwórni marmolady, przetwórni konserw, a potem zakładów Polskiego Przemysłu Gumowego.
 
Odrestaurowana na potrzeby Centrum Fabryka, jest miejscem spotkań różnorodnych aktywności artystycznych: spektakli teatralnych, wystaw, festiwali, koncertów, wykładów, debat. 

Od maja 2009 roku, Fabryka Trzciny ma swoją lewobrzeżną filię – Skwer (Krakowskie Przedmieście w pobliżu pomnika Mickiewicza). 


ORGANIZACJA IMPREZ W FABRYCE TRZCINY


Fabryka Trzciny, dzięki swojemu niepowtarzalnemu industrialnemu klimatowi, doskonale nadaje się do organizacji różnego rodzaju imprez. Oprócz licznych wydarzeń kulturalnych odbywają się tu także imprezy okolicznościowe i firmowe, warsztaty, szkolenia i konferencje.

Fabryka Trzciny to ogromna powierzchnia, zagospodarowana tak, by sprostać wszelkim okazjom, zarówno kulturalnym, jak i typowo komercyjnym.
 
Każde z pomieszczeń ma swój odmienny charakter.

Aula Teatralna

Sala na 450 miejsc – 330 m2, w której odbywają się głównie spektakle teatralne i koncerty, a także pokazy mody i konferencje. 

Aula Plenarna

Sala na 180 miejsc –  250 m2, wykorzystywana najczęściej do organizacji konferencji, sympozjów, szkoleń, pokazów mody, warsztatów i wystaw. 

Foyer

Foyer ma 140 m2  i przygotowane jest, by pomieścić około 100 osób. Połączone z salą teatralną pełni najczęściej funkcję cateringową (przygotowany w nim jest poczęstunek dla gości), ale także chillout- lub VIP-roomu. 

Sala Widowiskowa „Denaturat”

Sala o powierzchni 250 m2 , w której odbywają się głównie koncerty, sety DJ’skie. Charakterystycznym punktem w tej sali jest bar, na tle którego znajduje się 4 000 butelek wypełnionych fioletowym płynem. 

Sala Cateringowa

Sala o powierzchni 70 m2. Połączona jest z Salą Widowiskową i pełni najczęściej funkcję cateringową (przygotowany w nim jest poczęstunek dla gości) oraz chillout- lub VIP-roomu.

Sala Wystawiennicza „Galeria”

Sala o powierzchni 250m2. Organizowane są w niej przede wszystkim wystawy, a także konferencje i prezentacje multimedialne.

Sala Klubowa „Piec”

Pomieszczenie o powierzchni 190 m2, składające się z dwóch połączonych sal. „Piec” wyposażony jest w kanapy i fotele skórzane dla ok. 70 osób. We wnętrzu zachowane zostały elementy starej fabryki. 

Część restauracyjna/część szkoleniowa

Część ta (o powierzchni 100m2) składa się z trzech sal oraz małej werandy przylegającej do budynku. Pomieścić ona może od 40 do 80 osób, w zależności od przeznaczenia. 

Dziedziniec

Wewnętrzny dziedziniec (o powierzchni ponad 450m2) został przygotowany z myślą o imprezach zamkniętych. Latem znajdują się tu parasole, stoliki, ławy.Wśród wydarzeń organizowanych przez Fabrykę Trzciny, znajduje się bardzo ciekawy projekt językowy.

 

TANDEM JĘZYKOWY


Tandem Językowy to możliwość rozmowy z native speakerami z całego świata. Każdy, kto chce poćwiczyć języki obce na zasadzie „język za język”, jest tu mile widziany. 

Każdy z uczestników dostaje na wstępie nalepkę, na której powinien napisać swoje imię oraz języki, którymi się posługuje i które chce doskonalić.

Tandem Językowy daje także niezastąpioną możliwość kontaktu z ludźmi z całego świata, zawierania nowych, międzynarodowych znajomości i poznania obcych kultur.